Auteur: Amir Saab, secretaris BBB
Van Ben Vroom | Energiek Leiden, ontving het bestuur BBB het volgend bericht:
Beste wijkvereniging,
Graag maken wij hiermee bekend dat op 22 en 29 maart voor de derde keer de Leidse Duurzame Huizen Dagen worden gehouden. Daarnaast is er op 22 maart ’s middags Open Duurzaam Spreekuur in The Field en op 29 maart Open Dag in DuurzaamheidsCentrum Zoeterwoude.
Wij proberen iedereen hiervan op de hoogte te brengen die geïnteresseerd is in de verduurzaming van zijn of haar huis, of plannen heeft om de energierekening fors omlaag te brengen. Zou u hieraan mee willen helpen door hier in uw nieuwsbrief, op de website of via andere (social media) kanalen aandacht aan te besteden?
Open huizen
Op zaterdag 22 en 29 maart zijn de Leidse Duurzame Huizen Dagen. Twaalf bewoners van vergaand verduurzaamde huizen – Leidse koplopers –openen hun deuren en vertellen over de maatregelen die zij hebben getroffen. Zo kun je bijna alles zien waarmee je een huis kunt verduurzamen: van eenvoudige maatregelen, isolatie en zonnepanelen tot allerlei soorten warmtepompen.
Meer info: www.energiekleiden.nl/leidse-duurzame-huizen-dagen
Open Duurzaam Spreekuur
Ook kan je op zaterdag 22 maart tussen 13:00 en 17:00 binnen lopen bij het Open Duurzaam Spreekuur in het Duurzaamheidsloket in The Field. Hier zitten energiecoaches, een warmtepomp specialist en de duurzaamheids adviseur van Erfgoed Leiden e.o. klaar om je van persoonlijk advies te dienen. Bovendien zijn hier materialen te zien waarmee je je huis kunt verduurzamen, zoals circulaire en biobased materialen.
Meer info: www.energiekleiden.nl/open-duurzaam-spreekuur
Open Dag Duurzaamheidscentrum Zoeterwoude
Daarnaast houdt Duurzaamheidscentrum Zoeterwoude zaterdag 29 maart Open Dag van 10:00 – 14:00 uur. Hier geven adviseurs persoonlijk advies en geven ze uitleg over de vele apparatuur die daar te zien is, zoals zonnepanelen, warmtepompen, PVT-systemen, airco’s voor verwarmen/koelen, (WTW) ventilatie, duurzame boilers en laag temperatuur verwarming.
4 voorbeeldhuizen eruit gelicht
In de folder en in de publiciteit worden alvast 4 huizen eruit gelicht die meedoen aan de Leidse Duurzame Huizen Dagen. Zij zijn alle 4 vergaand verduurzaamd, verwarmen met verschillende soorten warmtepompen en hebben een zeer lage energierekening.
Bijlagen
U vindt hierover meer informatie in de bijlagen:
- een algemeen bericht over de Leidse Duurzame Huizen Dagen 22 en 29 maart *Klik*
- een bericht over het Open Duurzaam Spreekuur 22 maart *Klik*
- verhaaltjes over 4 huizen *Klik*
Voor vragen kunt u naar mij bellen of mailen.
Alvast dank, vriendelijke groet,
Ben Vroom | Energiek Leiden
06 53665692
Organisator Leidse Duurzame Huizen Dagen
Beheerder lijst Duurzame Huizen
Warmtepomp adviseur en organisator Warmtepomp Spreekuur